Teljesítménybéreseket vezetők tréningje
Már korábban is szó esett arról, milyen fontos teljesítménybérezés esetén, hogy megfelelő vezetők segítsék a rendszer működését. Azt hihetnénk, hogy a mérőszámok automatikusan helyes útra vezetik a munkavállalókat és jelentősen csökken a vezetők szerepe. Ám a gyakorlatban éppen fordítva van.
Ami jelentősen csökken, az a vezetői önkény lehetősége: a mérőszám elég objektív dolog, azt nehéz átírni. Ha van egy előzetes egyezség, akkor azt illik megtartani. Ám nem lehet egy állás minden mozzanatát mérőszámokkal leírni: munkahelyenként 1-5 mérőszámot lehet alkalmazni, nem többet. A maradék teendő gondos elvégzésére is ösztönözni, motiválni kell, és ha kiesik az önkény, akkor már csak a kifinomultabb vezetői megoldások maradnak.
Egy ügyfelemnél elég alapos szervezeti átalakítás után és a teljesítménybérezés bevezetésének részeként a vezetők tréninget fognak kapni. Én a következő eszközök megismerését és begyakorlását tartom fontosnak majd a tréningen:
- Ki a vezető és miért felel?
- Vezetői tervezés.
- Vezetői szervezés.
- Utasítások kiadása és számonkérése.
- Vezetői példamutatás.
- Vezetői oktatás, mentorálás.
- Vezetői motiválás.
- Munkaügyi és egyéb egyéni gondok kezelése.
- Vezetői kommunikáció.
- Értekezletek tartása.
Kedves blog olvasó! Mit gondolsz, tényleg elég ennyi? Vagy már ezt is túlzás egy vezetőtől megkövetelni? Ha van véleményed, azt kérlek írjad le a rákattintva kinyíló megjegyzés ablakban!
Címkék: motiválás, önkény, teljesítménybérezés, vezető
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése
Feliratkozás Megjegyzések küldése [Atom]
<< Főoldal